Sokan temetik a német növekedést, de valóban ennyire rossz a helyzet?
A múlt hét nagy híre volt, hogy az EU bekeményít, és vizsgálatot indít a kínai elektromos-autó támogatások ellen. Mit jelent ez Magyarországra nézve?
Putyinnak is fontosak az afrikai menekülthullámok, csak másképp.
A szemünk előtt válik ketté a világ félvezető-gyártás terén. Kérdés, hogy Kelet-Európa, benne Magyarország képes lesz-e kiszakítani magának ebből egy darabot.
Orbán Viktor ismét rosszul mérte fel az európai erőviszonyokat. A spanyol választás sem vetett véget Magyarország EU-n belüli elszigeteltségének.
Orbán Viktor nem fog örülni az új német Kína-stratégiának.
A német közvélemény 84%-a azt gondolja, hogy az országuk nem tud több menekültet befogadni. Mennyit bír ki Németország?
A magyar kormány keményen ellenáll az EU migrációs politikájának, miközben a munkaerő hiánya egye jobban fáj. De vajon lehetséges tartós növekedés bevándorlás nélkül?
Orbán helyzete is nehezebb lett a hétvégi orosz események után.
Olaszország korlátozza a Pirelli gumigyár kínai tulajdonosának döntési jogkörét. Ez egy látványos, de korántsem egyedülálló lépés Európa gazdasági szuverenitásának megerősítése és a tőke szabad áramlásának korlátozása felé.
Az EU múlt héten indított eljárása Lengyelország ellen új fejezetet nyithat az EU történetében, ami az orbáni rendszerre is hatással lehet.
A szélsőjobboldal Európa-szerte erősödik. Vajon mennyire reális a markáns szélsőjobb fordulat, amiben Orbán reménykedik?
Az EU egyre kreatívabb a fájdalmat okozó eszközök megtalálásában, ha a közösség szabályait megsértőkről van szó. Megyünk a marginalizálódás irányába?
Európa ezt is megoldotta.
A német zöldek 16 év után kerültek újra kormányra és sorra követik el a még legelszántabb híveiket is felbőszítő hibákat.